Wyjazd 2016

W połowie października 2016, przebywając u rodziny w Niemczech odwiedziłem Park Papug Vogelburg, który znajdował się niecałe 35 km dalej. Nie spodziewaliśmy się, że to miejsce będzie takie piękne. Przywitała nas Ara, mówiąc „hallo mama”. Bardzo polecam te piękne miejsce, jeszcze nigdzie nie widziałem tyle oswojonych Ar. Można było wejść do woliery i dosłownie się nimi bawić. Podobnie było z Kakadu Czubatą, Inka, Amazonkami Niebieskoczelnymi czy innymi papugami. W godzinach 12, 14, 16 odbywał się pokaz papug, które tańczyły, grały w piłkę czy jeździły na rowerkach, hulajnodze. Było to bajecznie widowisko.

Gatunki papug, które się znajdują w parku to: Ara Ararauna, Ara Zielonoskrzydła, Kakadu prawie wszystkie gatunki, dużo odmian Amazonek, Żako, Lory, Konury, Lorysy, Wróbliczki, Senegalki, Szkarłatki, Aleksandretty Większe, Obrożne, Nierozłączki, Świergotki, Nimfy.

Następnego dnia pojechałem do przyjaciela, który mieszka w Zele (Belgia), do Fransa van Hoecke. Kolejny raz miałem zamówione u niego papugi. Bariera językowa na szczęście nam nie przeszkadza, tym bardziej, że teraz są nowoczesne środki.

Zdjęcia z wycieczki znajdują się w dziale Galeria.