Kwiaty

Od kilkdziesięcu lat wraz z żoną zajmuję się uprawą kwiatów w domu i w ogrodzie. Daje nam to wiele satysfakcji. Co roku dokupujemy nowe gatunki krzewów. Uprawa kwiatów pochłania wiele czasu, ale warto się poświęcić, aby podziwiać ich piękno. Po pracochłonnym dniu odpoczywamy w naszym ogrodzie. Wśród mnóstwa kwiatów, znajdują się także takie, którymi mogę się pochwalić. Są to: Wajgela cudowna, Ketmie syryjskie, magnolie, 40 letni rododendron, który każdego roku obwicie kwitnie, azalie, oleandry, bielunie, Szafirowa burza i wiele innych krzewów ozdobnych.

Zapraszam do oglądnięcia galerii kwiatów w ogrodzie (kliknij, by przejść do galerii).

Myślę, że każdy z Was ma jakieś kwiaty w domu, bo pielęgnacja ich nie jest wielką sztuką. I ja posiadam swoją kolekcję. Niemalże w każdym pokoju na parapecie okiennym stoi jakiś pojedynczy kwiat.

Zapraszam do oglądnięcia galerii kwiatów w domu (kliknij, by przejść do galerii).

Akwarium

Moja przygoda z rybkami zaczęła się bardzo dawno temu. Będąc dziesięcioletnim chłopcem miałem już 30 litrowe akwarium, zrobione z kątownika jak przystało na owe czasy. Po rybki jezdziłem do Rybnika na ulicę Wodzisławską, do sklepu zoologicznego Wideman. Sklep ten utkwił mi w pamięci do dziś. Hodowałem różnego rodzaju rybki takie jak: Gurami plamiste, Gurami mozaikowy, żałobniczki, makrapoudy (wielkopłetw wspaniały), mieczyki, oświęcimki, gupiki które były bardzo popularnymi rybkami jak na owe czasy. Moja hodowla trwała bardzo długo, do czasu, gdy musiałem iść do wojska. Hodowlę powierzyłem kuzynowi, który do niedawna jeszcze był też zapalonym akwarystą.

W pózniejszym czasie, gdy urodziły mi się dzieci znowu zacząłem hodować rybki. Syn bardzo mi pomagał w hodowli. Pomimo, że miał dopiero 3 lata, to postanowił nakarmić rybki, wsypując do akwarium całą zawartość opakowania. Trzeba było wtedy bardzo szybko czyścić całe akwarium.

Od kilkunastu lat posiadam 240 litrowe akwarium, w którym hoduję Pielęgnice Malawi. Akwarium te jest bardzo widowiskowe. Ryby te zawsze mnie fascynowały i mogę je obserwować godzinami siedząc przed akwarium. Po wielu latach spełniło się moje marzenie o Tanganice. W 2023 roku założyłem akwarium 300l własnie z Tanganiką. Pływają w nim Tropheus Bemba oraz Tropheus Lufubu. To piękne kolorowe rybki które godzinami można podziwiać, a co to dopiero będzie jak doczekam się potomstwa. Samice jak u Malawi młode trzymają w pyszczku z tym ze Tropheusy wypuszczają małe które są już większe.

Zapraszam do oglądnięcia galerii akwarium (kliknij, by przejść do galerii).